Zavrieť

Aké poistenie vybrať pre svoje dieťa?

S úrazmi detí sa stretáva každý rodič, niektoré sú ľahšie a ranky sa zahoja za pár dní, niektoré si vyžadujú dlhšiu liečbu, iné dokonca hospitalizáciu.

A práve pri liečbe úrazov si rodičia často kladú otázku – nemali by byť deti poistené? Aké poistenie im vybrať, ako nastaviť krytie?

 

1. Poistenie rizika trvalých následkov úrazu
Tento druh poistenia pokrýva tie prípady zranení, ktoré by mohli zanechať trvalé poškodenie.
 

2. Poistenie rizika drobných úrazov
Zahŕňa malé úrazy, ktoré sa bez následkov vyliečia za pár dní, zlomeniny a popáleniny.


3. Poistenie rizika hospitalizácie pre prípad úrazu alebo vážnej choroby

Toto poistenie kompenzuje stratu príjmu rodiča, ktorý bude s dieťaťom v nemocnici.

 

4. Poistenie vážnych ochorení
Žiaľ, ani vážne choroby sa deťom nevyhýbajú. Liečba týchto ochorení je nesmierne náročná, nielen fyzicky a psychicky, ale i finančne. Plnenie z tohto rizika by malo rodine pomôcť s finančným zabezpečením liečenia.

5. Pripoistenie na oslobodenie od platenia pre prípad smrti alebo invalidity rodiča
V prípade smrti alebo invalidity rodiča, preberá platenie poistného na seba poisťovňa a poistenie nezanikne.

Výška poistnej sumy je pre každého jedného klienta a každé jedno riziko individuálna. Závisí od viacerých faktorov, ako je vek a záujmová činnosť dieťaťa, ale tiež príjmy rodičov.


Mnoho rodičov tvrdí, že deťom je lepšie sporiť ako ich poisťovať. Trh ponúka množstvo produktov, ktoré umožňujú kombinovať poistné krytie dieťaťa s vytváraním finančnej rezervy.


V súčasnej dobe je možné poistenie detí a rodičov vyriešiť aj jednou poistnou zmluvou a získať tak zľavu za počet poistených osôb. Ušetrené peniaze sa tak môžu použiť na vytvorenie rezervy pre rodinu alebo na sporenie pre deti.

Radí: Lenka Trebunová, spoločnosť Hypocentrum finančné centrumPotrebujete uzatvoriť poistenie na niektoré zo spomínaných rizík? Radi vám pomôžeme.