Zavrieť

TÉMA: Ako financovať kúpu rekreačného apartmánu?

Aj na rekreačné nehnuteľnosti môžete získať hypotéku. Pozrite si, aké máte možnosti, ak chcete prefinancovať kúpu chaty, chalupy či apartmánu hypotekárnym úverom.

 

V prípade ak si kupujete rekreačné bývanie priamo od developera, v prevažnej väčšine prípadov môžete rátať s tým, že získate 100% - tný úver. Developerské spoločnosti svojim potenciálnym klientom chcú uľahčiť kúpu, a preto nastavia podmienky financovania s rôznymi bankami. Ak je však rekreačný projekt na trhu dlhšie, je skolaudovaný už niekoľko rokov, banky situáciu prehodnocujú a nastavujú podmienky, ako keby išlo o kúpu bytu v apartmánovom dome. Banky v takomto prípade neposkytujú 100%-tný úver, ale nižšie percento z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti.

 

V prípade ak uvažujete nad kúpou rekreačného bývania, ktoré už malo svojho majiteľa, treba počítať s inými podmienkami. V takomto prípade môžete získať približne 60% hodnoty založeného apartmánu. Výška prefinancovania závisí od banky. Ak by ste chceli získali získať úver v 100% výške kúpnej ceny nebytového priestoru, potrebujete založiť inú nehnuteľnosť.

 
Úrokové sadzby sa nelíšia od tých, ktoré získate na financovanie trvalého bývania. Rozdiel je iba v možnej výške hypotéky v pomere k hodnote zakladanej nehnuteľnosti (výške prefinancovania). 

 

Zaujíma vás vaša aktuálna bonita a úroková sadzba, ktorú môžete získať?
Vyplňte náš úverový dotazník a získajte porovnanie v jednotlivých bankách:


Porovnať hypotéky online