Zavrieť

TÉMA: Viete aké sú možnosti financovania rekonštrukcie vášho bytu?

Aký typ úveru si zobrať na rekonštrukciu závisí predovšetkým od toho koľko peňazí a ako rýchlo budete potrebovať. Pripravili sme pre vás prehlaď aktuálne dostupných možností financovania rekonštrukcie vášho bývania.

 

Najnižšia úroková sadzba

Z pohľadu úrokovej sadzby je pre vás najvýhodnejší hypotekárny úver resp. úver zabezpečený nehnuteľnosťou. Oproti iným typom úverom má totiž výrazne nižšiu úrokovú sadzbu. Splatnosť si môžete natiahnuť aj na dlhšie obdobie, takže mesačné splátky úveru budú nižšie. Ak patríte do vekovej skupiny do 35 rokov a spĺňate príjmové parametre, môžete na rekonštrukciu získať aj štátny príspevok pre mladých.

 

Úrokové sadzby hypotekárnych úverov - od 2%
Úrokové sadzby hypotekárnych úverov so ŠPM - od 0% (viac o ŠPM)

Najrýchlejšie financovanie

Pokiaľ plánujete rekonštrukciu menšieho rozsahu alebo financie potrebujete veľmi rýchlo, najvhodnejšie sú spotrebné úvery. Dajú sa vybaviť rýchlo a jednoducho. V ideálnom prípade aj za jeden deň. Úrokové sadzby sú ale vyššie, ako na hypotekárnych úveroch a ich doba splatnosti je kratšia, a preto treba rátať aj s vyššími mesačnými splátkami. Na druhej strane úver splatíte skôr.

 

Úrokové sadzby spotrebných úverov - 8,9% do 19,9%

Rovnaký úrok po celú dobu splácania

Ďalšou možnosťou je získať úver od stavebných sporiteľní. Úver môžete získať aj bez predchádzajúceho sporenia. Na rozdiel od hypotéky máte istotu garantovaného úročenia po celú dobu splatnosti úveru.

 

Úrokové sadzby stavebné sporenia - 3% do 7%


Vždy platí: pred tým, než sa rozhodnete aký typ úveru si na rekonštrukciu zobrať, poraďte so svojím úverovým poradcom, ktorý typ úveru je pre vás najvhodnejší.

 

ODPORÚČAME: V akých prípadoch sa oplatí zrekonštruovať byt, ak plánujete jeho predaj sa dočítate v tomto článku.