Zavrieť

PORADŇA: Schváli vám banka úver, ak je o vás vedený záznam v úverovom registri?

Mám 26 rokov a v minulosti som mala kontokorentný úver. Bola som mladá a splácanie úveru som podcenila, kvôli čomu som sa dostala do úverového registra. Teraz by som sa však rada usadila a kúpila dom na hypotéku. Chcela by som o ňu požiadať formou individuálnej žiadosti. Aké sú moje šance, že mi banka úver schváli?

V prípade zlej splátkovej disciplíny banky pristupujú ku klientovi individuálne, samozrejme záleží od závažnosti negatívnej platobnej histórie. Dobrou správou je, že banky pri poskytovaní nových úverov vo väčšine prípadov skúmajú splátkovú disciplínu za posledných 6 až 12 mesiacov. Pokiaľ bola teda splátková disciplína v tomto období riadna, banka by vám úver mohla schváliť. Jedinou výnimkou môže byť prípad, že vaše splátky boli v neustálom omeškaní.
 

Každá banka však posudzuje pri takejto žiadosti viacero parametrov, ktorými sú napríklad príjem klienta, jeho bonita, hodnota zabezpečenia alebo lokalita, v ktorej sa nehnuteľnosť nachádza a podobne.
 

 

Dostali ste sa do úverového registra a zaujíma vás, či ešte máte šancu získať úver ? Poraďte sa s našimi hypotekárnymi špecialistami.

 

Dohodnúť stretnutie