Zavrieť

PORADŇA: Môžem stále získať 100% hypotéku?

Mala by som záujem o kúpu 2-izbového bytu v Ružinove, ktorý chcem financovať prostredníctvom 100% hypotéky. Z tohto dôvodu by ma zaujímalo, či banky pristúpia na odporúčanie NBS o znížení percenta financovania zo 100% na 80% a kedy.

 

Pri odporúčaní NBS smerom ku komerčným bankám je zložité vyjadriť sa k obchodnej politike jednotlivých inštitúcií. Každá banka je samostatný subjekt a má právo individuálne pristupovať k jednotlivých obchodným prípadom. Je však potrebné priznať, že už v súčasnosti niektoré bankové domy poskytujú znížené percento financovania v istých prípadoch. Napríklad, ak je žiadateľ slobodný, môže získať úver max do 80 % hodnoty nehnuteľnosti. Naopak v inej banke sa berie do úvahy úroveň dosiahnutého vzdelania. Ak nemá žiadateľ vysokoškolské vzdelania, banka mu poskytne úver  opäť len do výšky 80%.  

Na záver treba dodať, že tieto kritéria na získanie 100%ného financovania sa budú na základe odporúčaní NBS v budúcnosti  postupne sprísňovať.
 
Zaujíma vás, ktorá banka vám poskytne 100% úver a za akých podmienok? Dohodnite si bezplatnú konzultáciu s naším hypotekárnym špecialistom.