Zavrieť

TÉMA: 10 tipov ako ušetriť na hypotéke

Hypotéka je záväzok na dlhé roky. Každý mesiac nás stojí nemalú sumu peňazí, ktorú či chceme alebo nie, musíme zaplatiť. Dobrou správou je, že nielen na splátke za hypotéku, ale aj pri jej vybavovaní môžeme ušetriť peknú čiastku.

 

 

 

 So splatením úveru počkajte do 21.3.2016. Odvtedy by mal byť platný nový zákon o úveroch, ktorým sa nastaví limit na poplatok za predčasné splatenie vo výške 1% zo zostatku úveru.

 


 

Máte známeho v banke? Nezabúdajte, že váš známy zastupuje len jednu značku. Nedajte sa ukrátiť na informáciách aj o ponukách iných bánk. Nič vám nebráni nezáväzne a bezplatne sa informovať u finančného sprostredkovateľa, resp. hypošpecialistu.

 


 

Hypošpecialistu si nevyberajte podľa auta, na ktorom jazdia, ale spýtajte sa, ktoré banky má v ponuke. Širšia ponuka znamená viac možností na výber a väčšiu šancu využiť tú najvýhodnejšiu.

 


 

Opýtajte sa hypotekárneho špecialistu na banku, v ktorej nepotrebujete znalecký posudok, kde neplatíte poplatok za vybavenie hypotéky alebo kde vám banka preplatí aj náklady za návrh na vklad alebo posudok.

 


 

Zistite si, či práve vy nespĺňate podmienky pre štátny príspevok pre mladých. Ak o ňom uvažujete, vyhľadajte hypošpecialistu skôr, než podáte daňové priznanie za rok 2015.

 


 

Ak časť kúpnej ceny chcete financovať prostredníctvom hypotéky a druhú časť v hotovosti, nechajte si poradiť, v ktorej banke je pre vás najvýhodnejšia vinkulácia alebo si dajte porovnať náklady na notársku úschovu a vinkuláciu.

 


 

Požiadajte svojho hypotekárneho špecialistu, aby vám pripravil tzv. zamýšľaný návrh na vklad záložného práva – ušetríte 15 eur za poplatok na katastri.

 


 

Boli by ste prekvapení, ale môže sa stať, že ušetríte aj vtedy, ak hypotéku predčasne nesplatíte inou, navonok výhodnejšou ponukou.Hypošpecialista vám poradí, kedy sa vám splatenie úveru naozaj oplatí.

 


 

Čas sú peniaze. Nechcete sami obehávať banky, stáť v rade na katastri, odbiehať z práce do banky a udychčaný utekať naspäť, prípadne na ceste ešte navštíviť aj poisťovňu? Nechajte niekoho iného, kto to spraví za vás a bezplatne.

 


 

Príďte do Hypocentra alebo nás kontaktujte, všetky tipy ovládame a radi ich za vás uvedieme do praxe.