Zavrieť

TIP: Chcete ušetriť na poistnom? Riaďte sa týmito radami

Zorientovať sa v širokej ponuke poistenia môže predstavovať zložitú úlohu. Poisťovne ponúkajú množstvo produktov, ktoré sa od seba líšia a získať o nich prehľad zaberie množstvo času. Ako vybrať správne poistenie a ešte na tom aj ušetriť?

 

 

Pred výberom vhodného poistenia si dobre zvážte, na čo ho potrebujete. Jedným produktom je totiž možné pokryť viacero rizík, vďaka čomu dokážete ušetriť nemálo peňazí.


Hľadanie poistenia nechajte na poistného špecialistu, ktorý najskôr zanalyzuje vaše potreby a požiadavky, až potom začne s výberom produktu.


Vyberajte z viacerých ponúk. Viac možností znamená väčšiu šancu nájsť lepšie a výhodnejšie riešenie. Ak nemáte čas obehávať poisťovne, nechajte to na poistného špecialistu.


Namiesto individuálnych zmlúv pre každého člena rodiny si zvoľte rodinné poistenie – jednou zmluvou poistite všetkých členov rodiny, čím získate bonus za počet poistených osôb a navyše ušetríte na administratívnych nákladoch.


Pri nastavovaní poistnej sumy sa radšej poraďte s odborníkom, ktorý dokáže posúdiť všetky aspekty poistenia. Poistné sumy by nemali byť príliš vysoké, naopak ani príliš nízke.

 

Ešte jedna dobrá rada na záver - nie vždy platí, že najlacnejšie poistenie je aj to najvýhodnejšie. Nechajte ten správny výber na našom poistnom špecialistovi.