Zavrieť

TIP: Od 1. apríla 2016 sa šance na získanie ŠPM zvyšujú

Príjmová hranica na získanie hypotéky pre mladých sa z doterajšej sumy 1 119.30 eur zvyšuje na sumu 1 242,80 eur. Získať štátny príspevok na hypotéku tak bude môcť viac ľudí.

 

Uvedená suma je stanovená ako 1,3-násobok priemernej mesačnej mzdy v národnom hospodárstve SR za 4. štvrťrok 2015, ktorá dosiahla výšku 956 eur.


Na preukázanie výšky príjmu okrem aktuálneho príjmu predkladáte aj doklad o priemernom mesačnom príjme za predchádzajúci kalendárny rok. Váš priemerný príjem za rok 2015 nesmie na účely štátneho príspevku pre mladých teda presiahnuť sumu 1.242,80 eur. V prípade manželov alebo spoludlžníkov je to spolu 2.485,60 eur.


Aktuálny príjem, teda príjem dosahovaný v terajšom zamestnaní alebo pri inej zárobkovej činnosti je určujúci pre schválenie požadovanej výšky úveru. Samozrejme, popri tom vám banka musí akceptovať aj dostatočné zabezpečenie úveru nehnuteľnosťou
 
 

Viac informácií o tom, ako žiadať o hypotéku pre mladých nájdete tu alebo nás môžete kontaktovať a my vám nielen poradíme, ale aj pomôžeme v celom procese jej vybavovania.