Zavrieť

TÉMA: Online hypotéka – ako veľmi je online?

Dnešná doba svojím zrýchleným charakterom kladie rovnaký dôraz aj na nás. Utekáme do práce, poobede z nej, medzitým nákupy, vybavovačky po úradoch, vyzdvihnúť deti zo škôlky či školy. Sme nútení hľadať možnosti ako ušetriť čas a zjednodušiť si život. Slovo „online“ je preto čoraz viac používané – aj v súvislosti s hypotékou.

 

 

Čo hovorí prax


Aktuálne ponúkajú online hypotéku dve banky. Požiadať o ňu môžete síce cez internet, ale podpis a predloženie originálnych dokladov už vyžaduje vašu prítomnosť na pobočke banky. V každom prípade to celý proces vybavovania určite urýchli. Problém môže nastať vtedy, ak neviete, v ktorej banke chcete požiadať o úver. Zorientovať sa na hypotekárnom trhu vám čiastočne pomôžu rôzne web stránky a pomocou online kalkulačky si vypočítate približnú výšku mesačnej splátky, prípadne si viete modelovať splácanie úveru. K dispozícii sú vám dokonca informácie, koľko na úvere preplatíte.


Ideme s dobou


Odo dňa 21. marca 2016, ktorý spustil refinančný „boom“, sa obľúbenými stali refinančné kalkulačky. Po zadaní niekoľkých údajov vám nanovo prepočíta vašu hypotéku už za výhodnejších podmienok. Okrem výšky novej splátky vás informuje o prehľade úrokových sadzieb a poplatkov jednotlivých bánk. Aké jednoduché, stačí už len dohodnúť stretnutie s vybranou bankou a refinancovanie je „v suchu“. Lenže realita je iná. Ponuka, ako sa hovorí - šitá na mieru, vôbec nemusí sedieť a byť dostupná.


To, čo technika nenahradí


Ako všetko, aj online nástroje na výpočet hypotéky majú svoje nedostatky. Nezabezpečia výber toho správneho úveru, často ani v tých najjednoduchších prípadoch. V tomto jednoducho nikdy nenahradia hypotekárneho špecialistu s individuálnym prístupom, ktorý poradí, usmerní a hľadá vhodné riešenie na vašu situáciu. V mnohých prípadoch totiž viac než len najnižších úrok, je potrebné nájsť optimálny spôsob financovania.


Rovnako pohodlné


Hypotekárny špecialista zastupuje viacero bánk, čím ušetríte množstvo času hneď v úvode. Nemusíte obehávať banky, tráviť čas vypĺňaním dokumentov, odpovedaním na otázky a čakaním na ponuku. Hypotekárny špecialista dokáže na základe svojich skúsenosti odhadnúť, v ktorej banke je možné získať najvýhodnejší úver. Vaše pohodlie zostáva nedotknuté tiež v momente, kedy treba vybaviť formality a obehať všetky úrady. Hypotekárny špecialista dá za vás vypracovať znalecký posudok, vyplní všetky tlačivá, osobne u vás vyzdvihne všetky podklady a zanesie do banky. Sleduje schvaľovanie úveru, dojedná termín podpisu zmlúv, ktoré sám skontroluje. Čerpanie úveru dotiahne do úplného konca s vašou minimálnou účasťou.
 

Čo musíte urobiť vy? Stačí len kontaktovať niektorého z našich hypošpecialistov, ktorý je k vám najbližšie a ostatné už je na nás.