Zavrieť

TIP: Koľko ľudí získa hypotéku so ŠPM od 1. júla?

Príjmová hranica na získanie hypotéky pre mladých sa z doterajšej sumy 1 242,80 eur znižuje na sumu 1.127,10 eur. Získať štátny príspevok na hypotéku tak bude môcť menej ľudí.

Uvedená suma je stanovená ako 1,3-násobok priemernej mesačnej mzdy v národnom hospodárstve SR za 1. štvrťrok 2016, ktorá dosiahla výšku 867 eur.


Na preukázanie výšky príjmu okrem aktuálneho príjmu predkladáte aj doklad o priemernom mesačnom príjme za predchádzajúci kalendárny rok. Váš priemerný príjem za rok 2015 nesmie na účely štátneho príspevku pre mladých teda presiahnuť sumu 1.127,10 eur. V prípade manželov alebo spoludlžníkov je to spolu 2.254,20 € eur.


Aktuálny príjem, teda príjem dosahovaný v terajšom zamestnaní alebo pri inej zárobkovej činnosti je určujúci pre schválenie požadovanej výšky úveru. Samozrejme, popri tom vám banka musí akceptovať aj dostatočné zabezpečenie úveru nehnuteľnosťou.
 
 

Viac informácií o tom, ako žiadať o hypotéku pre mladých, nájdete tu alebo môžete kontaktovať našich hypošpecialistov, ktorí vám pomôžu v celom procese jej vybavovania.