Zavrieť

Vianoce na dlh

Vyzdobené obchody, darčekové kazety kam sa pozriete a ešte aj v reklamných spotoch medzi televíznymi správami... Všade sú už Vianoce.

 
 
Sviatky, počas ktorých by sme sa mali stretnúť so svojimi najbližšími a užívať si chvíle pohody sa posledné roky zmenili na zhon. Všetci chceme mať Vianoce čo najbohatšie. Kupujeme čo najlepšie darčeky, štýlový stromček, navaríme si skvelú večeru. A to všetko niečo stojí.
 
A tak sa banky predháňajú, ktorá ponúkne najlepší úver. Veď pôžička od Sporiteľne od 5,9%, či Poštovky od 5% a od OTP dokonca od 3,5% láka získať peniaze a kúpiť tak na tieto Vianoce viac. Dokonca „nebankovkám“ v splátkovom festivale začnete splácať až budúci rok.
 
Vezmime si pôžičku a nekúpme si nič! Alebo si kúpme čokoľvek. Ale myslime na to, že takéto darčeky budeme musieť splácať. Celý rok, dokonca aj budúce Vianoce a aj tie ďalšie. Spotrebné úvery sú tu na to, aby sme si vďaka nim mohli kúpiť to, čo potrebujeme. Ale je rozumné premýšľať, čo potrebujeme naozaj a čo je len rozmarnosť, ktorá môže byť na konci veľmi drahá.
 
Takže priatelia... príjemné predvianočné chvíľky.
 

Chcete vedieť, ako spotrebný úver na vianočné darčeky zaťaží váš rozpočet? Radi vám s tým pomôžeme.