Zavrieť

Americká hypotéka – bezúčelový úver na čokoľvek

Uvažujem nad kúpou bytu na hypotéku. Môžem na tento účel využiť americkú hypotéku?

Americká hypotéka je bezúčelový hypotekárny úver alebo inými slovami bezúčelový úver na čokoľvek, ktorý je zabezpečený nehnuteľnosťou.


Výraz Americká hypotéka sa používa na označenie špeciálneho typu úveru. Na rozdiel od klasických hypoték sa v tomto prípade požičané peniaze nemusia použiť na nákup nehnuteľnosti, ale môžu sa použiť na čokoľvek.

 

Americkú hypotéku tak môžete využiť na akýkoľvek účel. Môžete ju využiť pri investovaní do rekonštrukcie, modernizácie, ale aj na kúpu automobilu alebo zariadenia. Tiež ju môžte využiť, ak chcete skonsolidovať niekoľko menej výhodných úverov do jediného úveru s dlhšou splatnosťou. Finálne bude vaša sumárna splátka nižšia a na úrokoch zaplatíte menej. Americkú hypotéku si môže vybaviť aj ten, kto už klasickú hypotéku má a potrebuje ďalšie peniaze. Banky poskytujú obvykle americké hypotéky až do výšky 70% založenej nehnuteľnosti, niekedy však aj do 100%.
 

Americká hypotéka a jej výhody:

  • nižší úrok ako pri nezabezpečenom bezúčelovom úvere,

  • dlhšia splatnosť (v niektorých prípadoch aj nad 30 rokov),

  • vyššia suma úveru

 

Americká hypotéka a jej nevýhody:

  • zabezpečenie úveru nehnuteľnosťou - v prípade problémov so splácaním môže klient o nehnuteľnosť prísť,

  • vyššie poplatky - podobné ako pri hypotekárnom úvere; za poskytnutie úveru, ohodnotenie nehnuteľnosti, na katastri nehnuteľností a pod.


Chcete zistiť, v ktorej banke môžete získať najvýhodnejší bezúčelový úver na čokoľvek, prezývaný aj ako americká hypotéka? Dohodnite si u nás konzultáciu zdarma, alebo stretnutie.

 

Dohodnúť stretnutie