Zavrieť

Otázky a odpovede

Na tomto mieste si môžete prezrieť otázky a odpovede našich klientov.

Hľadaj v otázkach a odpovediach:

PORADŇA: Môžem získať hypotéku pre mladých na výstavbu domu na rekreačnom pozemku?

Plánujeme stavať dom. Pozemok, ktorý chceme na tento účel kúpiť je však v katastrálnej mape vedený ako rekreačná oblasť s výstavbou rekreačných objektov. Zaujímalo by nás, či je možné získať na stavbu domu hypotéku pre mladých.

čítať ďalej

PORADŇA: Je možné vymazať spoludlžníka zo zmluvy o hypotekárnom úvere?

V roku 2009 som si zobral hypotéku, nie však sám, ale s ďalším spoludlžníkom. Teraz by som potreboval spoludlžníka vymazať zo zmluvy. Je to možné a ako mám postupovať?

čítať ďalej

PORADŇA: Mám možnosť získať hypotéku, ak dostávam mzdu v hotovosti, a nie na účet?

Banka, v ktorej žiadam o hypotéku má problém s akceptovaním môjho príjmu vyplácaného v hotovosti aj napriek tomu, že som predložil doklad o vyplatení, teda šek.

čítať ďalej

PORADŇA: Aké má slobodná matka šance, ak chce získať hypotéku so štátnym príspevkom?

Som slobodná matka a chcela by som požiadať o hypotéku pre mladých. Existuje možnosť, že by mi ju banka schválila, a za akých podmienok?

čítať ďalej

PORADŇA: Kúpa nehnuteľnosti so ŠPM a záložným právom na inú nehnuteľnosť

Plánujeme kúpu bytu v novom projekte, ktorý bude hotový o 2 roky. Financovanie je 20% pri podpise zmluvy a 80% po kolaudácii. Zaujímalo by ma, či je možné použiť hypotéku pre mladých na prvú splátku, t. j. 20% a zvyšných 80 % financovať z vlastných prostriedkov. Ručili by sme inou nehnuteľnosťou, ktorej hodnota výrazne prevyšuje výšku úveru. Podmienku veku pre ŠPM spĺňame do decembra 2015.

čítať ďalej