Zavrieť

Otázky a odpovede

Na tomto mieste si môžete prezrieť otázky a odpovede našich klientov.

Hľadaj v otázkach a odpovediach:

PORADŇA: 100% hypotéka na kúpu a rekonštrukciu nehnuteľnosti

Chcel by som riešiť kúpu nehnuteľnosti prostredníctvom 100% hypotéky a zároveň by som potreboval financie navyše na prípadnú rekonštrukciu. Aké sú moje možnosti?

čítať ďalej

PORADŇA: Mimoriadna splátka hypotéky pre mladých

Dočítala som sa na vašej stránke o hypotéke pre mladých o tom, že klient má právo počas prvých 5 rokov robiť aj mimoriadne splátky hypotéky pre mladých. Je táto možnosť daná zákonom?

čítať ďalej

PORADŇA: Aké príjmy sa započítavajú do žiadosti o hypotéku?

Momentálne som na rodičovskej dovolenke, ale od februára by som mala nastúpiť na skrátený pracovný úväzok na tú istú pracovnú pozíciu. S manželom uvažujeme nad kúpou bytu prostredníctvom hypotéky. Chcela by som preto vedieť, ako bude banka pri žiadosti započítavať môj príjem.

čítať ďalej

PORADŇA: Môžem stále získať 100% hypotéku?

Mala by som záujem o kúpu 2-izbového bytu v Ružinove, ktorý chcem financovať prostredníctvom 100% hypotéky. Z tohto dôvodu by ma zaujímalo, či banky pristúpia na odporúčanie NBS o znížení percenta financovania zo 100% na 80% a kedy.

čítať ďalej

PORADŇA: Schváli vám banka úver, ak je o vás vedený záznam v úverovom registri?

Mám 26 rokov a v minulosti som mala kontokorentný úver. Bola som mladá a splácanie úveru som podcenila, kvôli čomu som sa dostala do úverového registra. Teraz by som sa však rada usadila a kúpila dom na hypotéku. Chcela by som o ňu požiadať formou individuálnej žiadosti. Aké sú moje šance, že mi banka úver schváli?

čítať ďalej