Zavrieť

Otázky a odpovede

Na tomto mieste si môžete prezrieť otázky a odpovede našich klientov.

Hľadaj v otázkach a odpovediach:

PORADŇA: Hypotéka na výstavbu rodinného domu a pozemku

Chcel by som kúpiť pozemok za 35 tisíc eur a postaviť na ňom dom v hodnote cca za 95 tisíc eur. Moje vlastné zdroje predstavuje byt v hodnote 65 tisíc eur, z toho 20 tisíc Eur je výška hypotéky. Aké sú moje možnosti financovania predmetnej kúpy, ak sa príjem na domácnosť pohybuje okolo 2700 eur?

čítať ďalej

PORADŇA: Hypotéka s príjmom zo zahraničia

Mala by som záujem o hypotekárny úver vo výške 70 000 EUR na kúpu rodinného domu. Mám 47 rokov, vysokoškolské vzdelanie, pracujem v zahraničí na trvalý pracovný pomer, mesačný príjem netto 2 000 EUR. Trvalý pobyt na území Slovenskej republiky mám zapísaný ako mesto Šaľa. Bola by nejaká možnosť získať hypotekárny úver. Nie som klientom žiadnej banky na Slovensku.

čítať ďalej

PORADŇA: Hypotéka a exekúcia

Chcela by som sa informovať, ako je to so získaním hypotéky, ak bola na účte exekúcia, ktorá bola ale pred mesiacom vyplatená. Predpokladám, že problém to bude, ale môžete mi túto situáciu ozrejmiť?

čítať ďalej

PORADŇA: Čo znamená, ak mám záznam v úverovom registri?

Vie banka rozlíšiť, či som sa len v lete omeškal s jednou splátkou za kreditku, lebo som bol na dovolenke, alebo som jednoducho dlhšie nesplácal úver? Ak mi banka neschváli úver, dá mi aspoň vedieť, kvôli čomu ho neschválila? A ak mám už všetko vyrovnané, záznam v registri sa vymaže alebo pri mojom mene bude svietiť výkričník navždy?

čítať ďalej