Zavrieť

PORADŇA: Chcete získať hypotéku na kúpu nehnuteľnosti v zahraničí?

Na čo si musíte dať pozor, ak plánujete kúpu bytu alebo domu v zahraničí a na financovanie potrebujete hypotekárny úver?

 
 
Musíte ručiť nehnuteľnosťou, ktorá sa nachádza na Slovensku
Ak chcete získať hypotekárny úver od slovenskej banky, je potrebné založiť tuzemskú nehnuteľnosť. Naše banky nehnuteľnosť situovanú v zahraničí ako zábezpeku neakceptujú. 
 
Môžete využiť bezúčelový úver
Riešením môže byť založenie nehnuteľnosti na Slovensku, ktorá môže byť aj vo vlastníctve inej osoby alebo aj rozostavanú nehnuteľnosť a žiadať v banke bezúčelový úver – americkú hypotéku. Takto môžete získať peniaze bez uvedenia účelu, prostredníctvom ktorých viete vyfinancovať aj kúpu nehnuteľnosti v zahraničí. Nevýhodou je, že oproti klasickej hypotéke môže byť pri tomto type úveru vyššia úroková sadzba. 
 
Výnimky predsa len existujú
Na Slovensku je jediná banka, ktorá dokáže spraviť výnimku. Ide o pobočku jednej zahraničnej banky. Rátajte však s tým, že môžete získať hypotéku maximálne do výšky 80 % hodnoty kupovanej nehnuteľnosti. Plus, v tomto prípade musíte akceptovať zvýšené náklady na rôzne poplatky, či už ide o náklady za poskytnutie úveru, výpis z katastra nehnuteľností, notárske poplatky, preklady a vklad do rakúskeho katastra nehnuteľností.
 

Potrebujete vybaviť hypotéku na kúpu nehnuteľnosti v zahraničí? Pomôžeme vám. Stačí, ak sa nám ozvete.

Dohodnúť stretnutie