Zavrieť

TIP: Neprehliadnite, banky opäť zvyšujú poplatky

V dôsledku rekordne nízkych úrokových sadzieb bankám klesá príjem z hypotekárnych úverov, a preto pristupujú k zvyšovaniu poplatkov za svoje služby.

 
Aby ste nezostali prekvapení, že za služby, ktoré ste mali doteraz zadarmo každý mesiac zaplatíte citeľne viac. Odporúčame preto, aby ste si vo vlastnom záujme zistili, ako sa tieto zmeny dotknú priamo vás.

Za aké služby si priplatíme viac?
Banky začali spoplatňovať takmer všetko. Viac zaplatíte za vklad hotovosti na účet, výber z bankomatu, zmenu trvalého príkazu, poskytnutie úveru. Sprísňujú podmienky na získanie balíkov zadarmo. Zvyšujú sa aj poplatky za vedenie účtu.

Ako sa môžete poplatkom vyhnúť?
Bohužiaľ ľudia, ktorí majú hypotéky sa často musia zmeneným podmienkam prispôsobiť. Tí šťastnejší bez úverov, dokážu oveľa flexibilnejšie zmeniť banku a rýchlejšie reagovať na aktuálne zmeny. Ale dobrou správou je, že sú tu aj iné cesty, ako sa poplatkom vyhnúť. 
 
  • Poplatok za vedenie účtu dokážete znížiť aktívnym využívaním účtu alebo využívaním bankou ponúkaných vedľajších produktov (ako napr. platba kartou, platba cez mobilnú aplikáciu, bezkontaktná platba mobilom, využívanie služby VIAMO, triedenie výdavkov v internet bankingu ...)
     
  • Poplatky za zasielanie papierových výpisov je možné úplne zrušiť zmenou na elektronické výpisy.
     
  • Poplatky za zmenu zmluvných podmienok alebo vystavenie potvrdení, v tomto prípade odporúčame skúsiť žiadať o odpustenie resp. zníženie takéhoto poplatku.

 

Už 13 rokov sme vaším partnerom pre najvýhodnejšiu hypotéku a poistenie. Využite naše bezplatné a nezávislé finančné poradenstvo. Tešíme sa na stretnutie, váš telefonát alebo e-mail.