Zavrieť

Hypotéku dnes kúpite za historicky najnižšie sadzby

V súčasnosti banky ponúkajú hypotéky s najnižšími úrokovými sadzbami v histórii. Ide predovšetkým o hypotéky s 80 % financovaním.

 

Pri 90 % a 100 % hypotékach už banky úrokové sadzby zvýšili, hoci zväčša ide iba o niekoľko desatín percenta. Všeobecne 90 % a 100 % hypotéky sú už dnes menej dostupné, nakoľko toto financovanie museli banky obmedziť na základe obmedzení zo strany Národnej banky Slovenska.

 

Na slovenskom trhu dnes len dve banky poskytujú úrokovú sadzbu pri hypotéke pod 1% (0,95% p.a. resp. 0,99% p.a.). Ostatné banky začínajú so sadzbami na úrovni 1,19% p.a. Samozrejme, je potrebné si uvedomiť, že komunikované úrokové sadzby sú vždy „od“. To znamená, že nie každý klient ju môže získať, nie je automatická a klient poväčšine musí splniť niekoľko podmienok na to, aby najnižšiu sadzbu získal (napr. nutnosť zriadiť si bankou určený konkrétny osobný účet, poistenie úveru a podobne).
 
Ak chcete získať výhodnú úrokovú sadzbu na nový úver, dôležité je vedieť, že úrokovú sadzbu banka zaručí až okamihom podania kompletnej žiadosti o hypotéku. Čiže nestačí iba žiadosť samotná. Kompletná žiadosť znamená doložiť všetky podklady k žiadosti, ktoré daná banka požaduje k následnému posúdeniu žiadosti.
  
V každom prípade, požičať si peniaze na vlastné bývanie je dnes lacné ako nikdy v minulosti.
 

Aj Vám pomôžeme získať úver s najlepším úrokom.