Zavrieť

Zaujímavosti a tipy

Fotografie TÉMA: Pripoistiť čelné sklo cez PZP alebo využiť na to havarijnú poistku?

TÉMA: Pripoistiť čelné sklo cez PZP alebo využiť na to havarijnú poistku?

Datum vloženia: 22. 01. 2015

V zime je cestná údržba o dosť intenzívnejšia ako v ostatných ročných obdobiach. Odletujúce kamienky zo zimných posypov tak spôsobujú nárast škôd na čelnom skle vozidiel a s pribúdajúcimi poistnými udalosťami úmerne rastie aj záujem klientov o možnosti, ako ho najlepšie poistiť.

Fotografie PORADŇA: Aké príjmy sa započítavajú do žiadosti o hypotéku?

PORADŇA: Aké príjmy sa započítavajú do žiadosti o hypotéku?

Datum vloženia: 16. 01. 2015

Momentálne som na rodičovskej dovolenke, ale od februára by som mala nastúpiť na skrátený pracovný úväzok na tú istú pracovnú pozíciu. S manželom uvažujeme nad kúpou bytu prostredníctvom hypotéky. Chcela by som preto vedieť, ako bude banka pri žiadosti započítavať môj príjem.

Fotografie TIP: Úver bez dokladovania príjmu. Ako ho získať?

TIP: Úver bez dokladovania príjmu. Ako ho získať?

Datum vloženia: 14. 01. 2015

Tento úver momentálne ponúka už iba niekoľko bánk a v súvislosti s opatreniami NBS z roku 2014 je otázne, do kedy zostane v ich portfóliu produktov. Za akých podmienok ho ešte stále môžete získať?

Fotografie TÉMA: 6 Hlavných kritérií, ktoré ovplyvnia cenu vášho povinného zmluvného poistenia

TÉMA: 6 Hlavných kritérií, ktoré ovplyvnia cenu vášho povinného zmluvného poistenia

Datum vloženia: 14. 01. 2015

Prelom rokov sa pravidelne nesie aj v duchu úpravy cien povinného zmluvného poistenia. Mnohí z vás sa určite s blížiacim výročím poistnej zmluvy zaujímajú o to, koľko budú platiť v nasledujúcom poistnom období, aby ste si prípadne stihli podať výpoveď v stanovenej lehote a našli si poistenie s výhodnejšími podmienkami.

Fotografie PORADŇA: Môžem stále získať 100% hypotéku?

PORADŇA: Môžem stále získať 100% hypotéku?

Datum vloženia: 09. 01. 2015

Mala by som záujem o kúpu 2-izbového bytu v Ružinove, ktorý chcem financovať prostredníctvom 100% hypotéky. Z tohto dôvodu by ma zaujímalo, či banky pristúpia na odporúčanie NBS o znížení percenta financovania zo 100% na 80% a kedy.

Fotografie TÉMA: Plánujete stráviť sviatky v zahraničí? Toto by určite nemalo chýbať vo vašom kufri.

TÉMA: Plánujete stráviť sviatky v zahraničí? Toto by určite nemalo chýbať vo vašom kufri.

Datum vloženia: 17. 12. 2014

Ešte ste ani nestihli dojesť Štedrú večeru a už sa musíte pobaliť na zimnú dovolenku v zahraničí, a pritom na nič nezabudnúť. Znie to ako príjemný plán, veď kto by nechcel prežiť Vianoce na dobrej lyžovačke a ešte mimo Slovenska? Aby sa však scenár o ideálnej dovolenke na zasnežených horách nezmenil na nočnú moru na nemocničnom lôžku a s prázdnou peňaženkou, je cestovné poistenie viac než nevyhnutnosťou.

Fotografie TÉMA: Poistenie nehnuteľnosti nie je poistenie domácnosti. Pozor na to.

TÉMA: Poistenie nehnuteľnosti nie je poistenie domácnosti. Pozor na to.

Datum vloženia: 10. 12. 2014

Kúpa nehnuteľného alebo hnuteľného majetku obvykle prináša nemalé investície, preto ak nám niekto ponúkne možnosť si nadobudnutý majetok poistiť, často zvažujeme každé euro navyše. Cena poistenia je však v porovnaní s tým, aké výdavky nás čakajú pri oprave poškodeného majetku, domu alebo bytu bez poistenia zanedbateľná.

Fotografie PORADŇA: Schváli vám banka úver, ak je o vás vedený záznam v úverovom registri?

PORADŇA: Schváli vám banka úver, ak je o vás vedený záznam v úverovom registri?

Datum vloženia: 03. 12. 2014

Mám 26 rokov a v minulosti som mala kontokorentný úver. Bola som mladá a splácanie úveru som podcenila, kvôli čomu som sa dostala do úverového registra. Teraz by som sa však rada usadila a kúpila dom na hypotéku. Chcela by som o ňu požiadať formou individuálnej žiadosti. Aké sú moje šance, že mi banka úver schváli?

Fotografie TÉMA: Poistenie schopnosti splácať úver – nevyhnutnosť alebo luxus?

TÉMA: Poistenie schopnosti splácať úver – nevyhnutnosť alebo luxus?

Datum vloženia: 27. 11. 2014

Hypotéka je pre väčšinu klientov záväzok na obdobie 20 až 30 rokov. Pri uzatvorení zmluvy je preto dobré myslieť aj na zadné dvierka a zvážiť možnosť poistenia schopnosti splácať úver. Aj keď sa vám to môže kvôli vyšším splátkam zdať ako luxus, poistenie vás chráni voči vážnym rizikám a neočakávaným situáciám, ktoré môžu nastať a následne ovplyvniť vaše príjmy a schopnosť splácať hypotéku.

Fotografie PORADŇA: Hypotéka na výstavbu rodinného domu a pozemku

PORADŇA: Hypotéka na výstavbu rodinného domu a pozemku

Datum vloženia: 21. 11. 2014

Chcel by som kúpiť pozemok za 35 tisíc eur a postaviť na ňom dom v hodnote cca za 95 tisíc eur. Moje vlastné zdroje predstavuje byt v hodnote 65 tisíc eur, z toho 20 tisíc Eur je výška hypotéky. Aké sú moje možnosti financovania predmetnej kúpy, ak sa príjem na domácnosť pohybuje okolo 2700 eur?

Fotografie TIP: Ste Slovák pracujúci v zahraničí a chceli by ste si zobrať hypotéku na Slovensku?

TIP: Ste Slovák pracujúci v zahraničí a chceli by ste si zobrať hypotéku na Slovensku?

Datum vloženia: 18. 11. 2014

Každá banka má v tomto prípade podmienky získania hypotéky nastavené individuálne. Niektoré akceptujú príjem iba z vybraných krajín, iné naopak zohľadňujú pri schvaľovaní úveru aj vzdelanie alebo skutočnosť, že pracujete vo vyštudovanom odbore. Podľa toho, ako spĺňate jednotlivé kritériá, sú banky naklonené poskytnúť vám úver aj v 100% výške.

Fotografie TÉMA: Ako to bude s hypotékami v roku 2015?

TÉMA: Ako to bude s hypotékami v roku 2015?

Datum vloženia: 13. 11. 2014

Rozmýšľate nad investíciou do nehnuteľnosti a hovoríte si: „Nebudem sa do toho púšťať pred Vianocami predsa, veď to počká aj do januára.“ A kúpu, napríklad svojho nového bývania, odsuniete na budúci rok. Asi o tom ešte neviete, ale práve ste urobili rozhodnutie, ktoré vašu peňaženku môže stáť niekoľko stoviek, ba dokonca aj tisícov eur navyše.